Integracja Kamsoft APW45/AOW dla Prestashop i thirtybees

Co robi i jak działa moduł Kamsoft

Moduł Kamsoft służy do odbioru danych przesyłanych z kamsoft.

Nasz moduł pełni rolę pasywną w komunikacji z programem Kamsoft. Tzn. odbiera dane wysyłane przez program Kamsoft APW45/AOW.

Funkcję aktywną pełni sam program Kamsoft. To program Kamsoft APW45 decyduje o tym, kiedy wysłać do sklepu (do naszego modułu) informacje o tym, że produkt został zaktualizowany.

Aktualizacja produktów

Program Kamsoft wysyła paczki z informacjami o produkcie do naszego modułu. Moduł odbiera te dane, przetwarza je i na tej podstawie aktualizuje produkty w sklepie.

Synchronizacja stanów magazynowych produktów polega na ich nadpisaniu. Jeśli Program Kamsoft wyśle informację, że w magazynie jest 50 produktów, a w sklepie tych produktów jest 10 to stan magazynowy sklepu zostanie automatycznie ustawiony na 50 sztuk.

Pobieranie zamówień

Program Kamsoft ma możliwość pobrać nowe zamówienia ze sklepu, i dodać je do programu Kamsoft.

UWAGA: Program Kamsoft nie obsługuje pobierania zmiany stanu zamowienia. Program Kamsoft po pobraniu zamówienia i dodaniu go do bazy programu, nie zaktualizuje już informacji o tym, że zamówienie zmieniło status na opłacone albo anulowane.

Pobieranie produktów przez moduł z Kamsoft

Program Kamsoft nie udostępnia żadnego API, które pozwalaloby zewnętrznym programom na pobieranie informacji o produktach na życzenie. Tak więc nie jest możliwe sprawdzenie nowych produktów, aktualnych stanów magazynowych z poziomu modułu automatycznie. Nie jest również możliwe automatyczne wysłanie zamówienia po złożeniu, ani wysłanie do programu Kamsoft informacji o tym, że zamówienie zmieniło status.

Różnice między Basic a Advanced

Funcjonalność Basic Advanced
Dodawanie produktów
Zaawansowane kojarzenie produktów
Dodawanie zdjęć produktów
Dodawanie zdjęć produktów
Aktualizacja stanów magazynowych
Aktualizacja cen
Aktualizacja kurierów
Pobieranie zamówień
Blokada aktualizacji produktu (wszystkie informacje o produkcie)
Blokada aktualizacji stanów magazynowych per produkt
Blokada aktualizacji cen per produkt
Blokada aktualizacji opisów i nazw per produkt
Blokada aktualizacji kurierów per produkt