Ten artykuł jest rozszerzeniem informacji jak stworzyc pierwszy xml.

Zakładam, że wiesz

  • Jak stworzyć XML
  • Jak zmapować kategorie

Omówimy tutaj najważniejsze zagadnienia dotyczące konfiguracji XML na potrzeby Google.

Ustawienia dla Google

Podstawowe ustawienia eksportu XML Google

1 GMC zachowanie przy generowaniu identyfikatorów to sekcja, która pozwoli Ci zarządzać, jak będą przekazywane identyfikatory zamówień dla Google.

Na ogół tej opcji nie trzeba ruszać. Moduł wyeksportuje wszystkie produkty zgodnie ze specyfikacją GMC. Jest to najbardziej poprawna metoda generowania.

Inne opcje powstały dla sprzedawców, którzy nie mają poprawnie stworzonej oferty. Np. nie posiadają kodów EAN, bo prowadzą sprzedaż towarów hand-made i kody EAN13 nie zostały im przypisane.

2 Moduł ma wbudowaną obsługę eksportu tagu <g:sale_price>, która zawiera informacje o obniżce ceny na danych produkt. Domyślne ustawienai są kompatybilne z GMC.

Ta opcja nie jest przeznaczona, jeśli zamierzasz używać XML dla Google.
Jest ona przydatna, jeśli chcesz eksportować ofertę do innych porównywarek, które korzystają z foramtu Google, ale mają problem z właściwą interpretacją tego tagu, tak jak to robi GMC.

3 Z kategorii Google korzysta praktycznie tylko Google i Facebook. Inne prównywarki, które korzystają z formatu Google, nie oczekują, że dostarczysz im mapowanie kategorii według zgodne ze standardem GMC.
W tym przypadku możesz użyć tej opcji, aby ułatwić sobie mapowanie.

4 Domyślnie moduł eksportuje ID kategorii Google, tutaj Google radzi sobie z tym świetnie. Jednakże Inne porównywarki nie rozumieją ścieżki ID google i oczekują pełnej ścieżki.
Dzięki tej opcji wyeksportujesz pełną ścieżkę.

5 Kraj Kategorii Google pozwala Ci na wybranie, z jakiego języka kategorii Google chcesz korzystać. Możesz chcieć zmapować kategorie w języku angielskim lub niemieckim.

Eksport cen dostaw dla Google merchant center GMC

Każdy kraj ma inne koszty wysyłki i inne podatki w kwestii dostawy. Postanowiliśmy pozwolić Ci na ręczne zarządzanie podatkiem dostaw i wyborem metody eksportowanego kuriera niezależnie od ustawień sklepu.

Ustawienia języka i waluty

Ustawienia stref i języków

O języku XML decyduje system wykrywania języka w sklepie. Jest to domyślne ustawienie. Jeśli w GMC pojawiają się opisy w złym języku, może się okazać, że będziesz musiał wymusić język. Szczerze mówiąc, zalecamy zrobić to od razu. Tak samo z walutą, aby uniknąć problemów ze źle zaimportowaną walutą.

Na sam koniec jest jeszcze ustawienie strefy dostawy. Czyli wybierasz, z której strefy moduł będzie pobierał dostępne metody dostawy i ceny dostaw.

Jeśli wszystko już tutaj zrobiłeś, to na następnej stronie zajmiemy się konfiguracją GMC.